Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY  Malazgirt'te
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY, çeşitli temaslarda bulunmak üzere  ilçemize geldi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY ve beraberinde Muş Valimiz Sayın İlker GÜNDÜZÖZ, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin ŞİMŞEK, Muş İl Jandarma Komutanı Albay Bülent BAYKAL, İl Emniyet Müdürü Ahmet ARIBAŞ, AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah YAKTI eşlik ettiler .
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve beraberindeki heyet ilçe  Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sayın Emre YALÇIN, Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Hacı Aslan UZAN, Cumhuriyet Başsavcısı Duran Turgut BORCAKTEPE, Cumhuriyet Savcısı Çağrı KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet TONGA, İlçe Emniyet Müdürü İlker EŞKİ, AK Parti İlçe Başkanı Kenan DENİZ ve AK Parti teşkilat üyeleri tarafından karşılandı.
 
Karşılamanın ardından çarşı merkezinde esnaf ziyareti yapan  Cumhurbaşkanı Yardımcımız  Sayın Fuat OKTAY ,vatandaşların ve çarşı esnafının yoğun ilgi gösterdiği, Sultan Alparslan Diyarı Malazgirt'e bulunmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.Çay ocağında vatandaşlarla çay içip sohbet ettikten  sonra Malazgirt Kültür Merkezinde düzenlenen halk toplantısına katıldılar. Halk toplantısının ardından ilçe kaymakamlığımızı ziyaret eden  Oktay, ilçemizde yakın zamanda yayın hayatına başlayacak olan ;  Kardeş Belediye olarak İstanbul  Başakşehir Belediyesinin destekleri ve Malazgirt kaymakamlığımızın girişimleri ile kurulan kısa bir süre sonra tam anlamıyla yayın hayatına  başlayacak olan, yayına başlandığında; ilçemizde, İl merkezinde ve internet üzerinden yapılacak olan yayınınlada ulusal olarak dinleyicilerle buluşmaya hazırlanan , 107.1 Malazgirt Fm’i ziyaret ederek radyo ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında ilçe kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN’dan bilgi aldılar. Yapılan bilgilendirmenin ardından radyonun test yayın programınada katılan Sayın Fuat OKTAY, radyoda yaptığı konuşmada; Radyonun hayırlı olması dileğinde bulunan Sayın Fuat OKTAY, Malazgirt ve muş’ta kendisini radyo aracılığı ile  dinleyen vatandaşlara  Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını iletti. Radyo programının ardından İlçe Kaymakamlık Makamına geçen Sayın Fuat OKTAY ve beraberindeki heyet İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN’dan ilçe  ile ilgili brifing aldı.
 
İlçe kaymakamlık ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat OKTAY ve beraberindeki heyet ilçemizden ayrıldılar.