İlçe Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının İlk Döneminin sona ermesi münasebetiyle de, bir mesaj yayımladı.
Mesajında, ‘’ Gelecekteki ümidimiz ve canımızdan çok sevdiğiniz çocuklarımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini bugün itibariyle tamamlamış bulunmaktadırlar. Yoğun ve yorucu bir dönemin ardından, çocuklarınızın okuldaki başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirildiği karneleri bugün verildi. Çocuğunuzun karnesi sizin beklentilerinizi belki karşılamamış olabilir. Bu durumda onlara, şefkatle yaklaşmalı, özgüvenlerini zedeleyecek tutum ve davranışlardan özenle kaçınmalıyız.
Düşük ders notlarının ikinci yarıyılda telafisinin olduğunu unutmayarak onlardan desteklerimizi esirgememeli ve karne notlarını cezalandırma aracı olarak görmemeliyiz. Unutmamalıyız ki, karne hiçbir zaman çocuklarımızdan daha değerli ve önemli değildir.
Bu vesileyle, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösteren, tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, bu dönemde vermiş oldukları özverili katkılarından dolayı teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyorum’’ dedi.