23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı
Cumhuriyet Meydanı’ndaki  Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program, İlçe Protokolünün de katılımıyla Malazgirt  15 Temmuz Şehitleri Kent Meydanında devam etti.
Saygı Duruşu ve istiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Atatürk İlkokulu Öğretmenlerinden  Zehra KARADAĞ  yaptı.
Halkoyunları ve anasınıfı öğrencilerinin sahnelendiği gösterilerle devam eden kutlamalar, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Malazgirt'te yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine ilçe protokolünün yanı sıra öğrenciler ve ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle Malazgirt 15 Temmuz Şehitleri Kent Meydanındaki program sona erdi.
 
 
Malazgirt kent meydanındaki törenin ardından Atatürk İlkokulu öğrencileri İlçe Kaymakamımız Sayın Emre Yalçın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Kaymakamlık makamını ziyaret eden  çocukları  makamında kabul etti.
 
 
Çocuklarla sohbet eden Kaymakam Emre YALÇIN; ziyaret için gelen çocuklara kimin yaşı en küçükse Makam Koltuğuna geçmesini istedi. Gelen ziyaretçilerden en küçüğü olan Helin ALTIN koltuğa oturdu. Ziyarete gelen çocuklarla yakından ilgilenen Kaymakam Sayın Emre YALÇIN, çocuklardan tek tek isteklerini sordu . Kaymakam Sayın Emre Yalçın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile kendilerini ziyarete gelen minik öğrencilere çeşitli hediyeler vererek günlerini kutladı