Malazgirt Belediyesinde Devir Teslim
 
İlçemizde AK Parti'den Belediye Başkanı seçilen Cengiz Altın mazbatasını alarak, Başkan Vekilliği görevini yürüten Kaymakam Emre Yalçın’dan görevi devraldı.
Başkan Cengiz Altın Malazgirt Adliyesinde düzenlenen törende mazbatasını İlçe Seçim Kurulu yetkililerinden aldı.
Daha sonra beraberindekilerle belediye binasına geçen Başkan Cengiz Altın, burada düzenlenen devir teslim törenine katıldı.
İlçe Kaymakamı ve aynı zamanda belediye başkan vekilliği yapan Emre Yalçın, törende yaptığı konuşmada, yaklaşık iki buçuk yıldır belediye başkan vekilliği görevini kayyum olarak yürüttüklerini anımsatarak yeni başkan Cengiz Altın’a başarılar diledi.
Yeni başkan Cengiz Altın ise devir teslim töreninde yaptığı açıklamada seçim öncesi huzurun, kardeşliğin, sevginin, barışın ve muhabbetin teminatı olacakları sözünü verdiklerini hatırlatarak, sözlerinin arkasında olduklarını söyledi.
Herkesin başkanı olacağını vurgulayan Altın, şöyle konuştu:" ben oy kullanan ve kullanmayan herkesin başkanıyım. Tüm Malazgirt halkına eşit davranacağıma, hizmet götüreceğime, hepsinin başkanı olacağıma ve Malazgirt ilçesini adına yakışır bir ilçe yapacağıma bir kere daha sizlerin önünde söz veriyorum. Biz bu koltuklara oturmaya gelmedik. Çok şükür öylede bir hevesimizde yok. Artık hizmet zamanı koltuklara oturma zamanı değil. Ben tekrar tekrar tüm Malazgirt halkına oy versin vermesin hepsine sonsuz sevgilerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun. "
Konuşmaların ardından Kaymakam Emre Yalçın, belediye mührünü Başkan Cengiz Altın’a teslim etti.