Malazgirt Kaymakamlığı Din görevlileri buluşması Programı Düzenlendi.

Malazgirt Kaymakamlığı ve Malazgirt İlçe Müftülüğü tarafından din hizmetleri istişare toplantısı gerçekleştirildi 
Malazgirt Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlenen din görevlileri toplantısına Malazgirt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emre Yalçın, İlçe Müftüsü Bünyamin Gölcü, ilçe ve köy cami imamları, İmam Hatipler ve Kur’an kursu hocaları katıldı. 
Programda yapmış olduğu konuşmada, 
Çocuklarının okutulması gerektiğine işaret eden Kaymakamımız Sayın Emre Yalçın,’’ Din görevlilerinin toplumu dini bilinçlendirmenin yanında sosyal anlamda da bilinçlendirmesini ve toplumda sosyal anlamda da örnek olması gerektiğini söyledi.
Kaymakam Emre Yalçın,’’ Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz.Milli birlik ve beraberliğin tesisi hususunda ,halkın aydınlatılmasında siz değerli din görevlilerimize büyük görevler düşüyor. Devletimizin şefkat elinin halka ulaşması sizlerden bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz.Sizlerin mahallelerinizde ve köylerinizde yaşanan sorun ve sıkıntıları bize bildirmeniz durumunda devletimizin bize sunduğu tüm imkânları doğrultusunda sorun ve sıkıntıları gidermeye çalışacağız.”dedi.
İlçe Müftüsü Bünyamin Gölcü,”İlçe kaymakamımızın böyle anlamlı bir toplantı düzenleyip sorun ve sıkıntılarımızı dinlemesi şahsımı ve personelimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Emre Yalçın’a katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim. " dedi.