Malazgirt Kaymakamlığı Muhtarlar Buluşması İftar Programı Düzenlendi .

 

İlçe Kaymakamımız Sayın Emre Yalçın, Malazgirt kaymakamlığı tarafından organize edilen iftar yemeğinde köy ve ilçe merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 

 


İftar Programı öncesinde İlçemiz Kültür Merkezi konferans Salonunda muhtarlarla toplantı yapan Kaymakamımız Sayın Emre YALÇIN , muhtarlardan köylerle ilgili sorunları dinledi , talepleri aldı.Yıl içersinde köylerde yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilerin paylaşıldığı toplantı Kültür merkezi programının ardından muhtarlarla birlikte ilçemiz Öğretmenevine geçilerek iftar programıyla devam etti.

 

Ramazan ayının maneviyatını yaşatılması ve muhtarlarla dayanışmayı kuvvetlendirmek için geleneksel olarak her yıl yapılan iftar yemeğine ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarlar katıldı.
Kaymakam Emre Yalçın İftar yemeğine icabet eden tüm muhtarlara teşekkür ederek, iftar yemeğinin muhtarlarla kurumların arasında koordinasyon sağlanmasında faydası olduğunu söyledi.
Kaymakam Yalçın,” Muhtarlarımız bizim mahalle ve köylerdeki temsilcimizdir. Sizler vatandaşın talebini, bulunduğunuz yerdeki ihtiyaç sahiplerini, köyünüzün ihtiyaçlarını ve köylerdeki önemli konuları direkt bize ileterek haberdar ediyorsunuz, bizlerde devletimizin imkânlarını vatandaşlarımıza götürüyoruz. Siz değerli Muhtarlarıma teşekkür ediyorum. “ dedi.

 


iftar yemeğine İlçe Kaymakamımız Sayın Emre Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Tonga, İlçe Emniyet Müdürü İlker Ekşi ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.